Velkommen til Krødsherad Odd Egil Stavn

Fra tirsdag 1. september er Odd Egil Stavn Krødsherads nye kommunedirektør. Nøklene er overlevert, kalenderen er fylt opp, og vi gleder oss til samarbeidet. 

En mann som sitter foran en PC, hendende foldet, blomst på kontorpulten - Klikk for stort bildeKommunedirektør Odd Egil Stavn

Odd Egil Stavn er 58 år og kommer fra Flå og har lagt bak seg 19 år som kommunedirektør i nabokommunen. Stavn tiltrer stillingen som kommunedirektør i Krødsherad kommune fra 1.september 2026. 

 - På vegne av alle oss i Krødsherad ønsker jeg Odd Egil velkommen. Vi gleder oss til å bli bedre kjent med vår nye kommunedirektør, ser frem til et godt samarbeid og til mange gode samtaler, kloke beslutninger og kreative løsninger i tiden som kommer. Sammen skal vi fortsette å bygge en kommune det er godt å bo, arbeide og leve i, sier ordfører Andreas Kagiavas Torp. 

Vår nye kommunedirektør presenterte seg for kommunestyret i mai, samme dag som kommunestyret vedtok å ansette ham som etterfølger til Stig Rune Kroken. Han sa blant annet:

– Jeg har hatt 25 lange og spennende år i nabokommunen Flå. I løpet av denne perioden har jeg bare søkt én jobb, og det er denne stillingen i Krødsherad. Det er et bevisst valg. Jeg opplever Krødsherad som en spennende kommune med store muligheter, og jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven. Jeg ser også frem til å bli bedre kjent med kommunestyret, ledergruppen og de ansatte, og etter hvert også innbyggerne, sa Stavn.

Velkommen om bord Odd Egil!